­
header
Tripel vinder 2018.
Triple vinder 2018
Windwoods Loch Lomond.

Ejer/Fører: Birger Knudsen

DJU:

13 hunde deltog, hvoraf 7 hunde bestod med max point og skulle derfor i match for at finde deltagerne til racedysten. De blev placeret som følgende:

1.

Glen Mohr´s Blazer – Ejer/fører: Lars Krabbe

2.

Kiebitz´s Prince Pilgrim – Ejer/fører: Merete Meling

3.

Amberfield golden quickstep – Ejer/fører: Per K. Nielsen

4.

Windwoods Molina – Ejer/fører: Birger Knudsen

5.

Kiebitz´s Prince Pi-erotte – Ejer/fører: Inger Berger

6.

Windwoods Loch Lomond – Ejer/fører: Birger Knudsen

7.

Little Mohr´s Leslie – Ejer/fører: Birger Knudsen

Brugsprøve:

3 hunde var til brugsprøve og alle bestod.

Dagens bedste hund: Tigermilk D. Capper – Ejer/fører: Stefan Weiss

UWT:

Baby/hvalp/uøvet:

1. Windwoods man on the line

Ejer/fører: Gert Pedersen

Total 93 point

2. Windwoods story man

Ejer/fører: Jytte Knudsen

Total 79 point

3. Windwoods sacred promise

Ejer/fører: Michael M. Knudsen

Total 76 Point

Andre deltagende hunde:

Windwoods western promise

 

Merete M. Nielsen

 

65 point

Windwoods high on emotion

Hanne Vesterlund

39 point

Snapzeed Van de beers hoeve

Henriette Pedersen

67 point

Begynder/ over brugsprøve niveau:

1. Kaufi´s blue lagoon

Cecilie Kaufmann

92 point

2. Anemone

Pia Grisell

85 point

3. Vesterlyngs heimdal

Johanne Lund

84 point

Andre deltagende hunde:

Windwoods gentleman of promise

Per k. Nielsen

53 point

Tigermilk D. Capper

Stefan Weiss

73 point

Quia freja of calimeros castle

Ole C. Rasmussen

47 point

Ørnhøjs akeela 4 dina

Birgitte Windfeldt-Hansen

73 point

Hannibal

Lars Møller

79 point

 

Åben Klasse:

1. Kiebitz´s Prince pilgrim

Merete Meling

88 point

2. Goldis twigga

Marianne Bisgaard

81 point

3. Amberfield golden quickstep

Per K. Nielsen

81 point

Andre deltagende hunde:

Falkirks peaty port Ellen

Evy Pedersen

56 point

Ørnhøjs akeela 4 tweet

Inger Berger/ K. Andersen

64 point

Flatgolds a wild rose

Stefan Weiss

74 point

Vesterlyngs comme ci comme ca

Cecilie Kaufmann/ Michael H.

65 Point

 

Vinder klasse:

1. Windwoods Mascha

Jan Henriksen

89 point

2. Windwoods Molina

Birger Knudsen

83 point

3. Chilli

Petra Martens

78 point

Andre deltagende hunde:

Kiebitz´s prince pi-erotte

Inger Berger

54 point

Glen Mohr´s Blazer

Lars Krabbe

64point (0)

Little Mohr´s Leslie

Birger Knudsen

69 point

Veteran klasse:

1. Windwoods Loch Lomond

Birger Knudsen

94 point

Skue:

BIR Baby – Kiebitz´s Royal Rosalina

Ejer: Inger Berger/ Camilla Sandberg

BIR Hvalp – Snapzeed Van de beers hoeve

Ejer: Henriette Pedersen

BIM Hvalp – Windwoods high on emotions

Ejer: Hanne Vesterlund

BIR Junior – Windwood sacred promise

Ejer: Michael M. Knudsen

BIM Junior – Windwood´s western promise

Ejer: Merete M. Meling

BIR Brugshund – Kiebitz´s prince pi-erotte

Ejer: Inger Berger

BIR Veteran – Windwoods Loch Lomond

Ejer: Birger Knudsen

BIR Veteran – Kiebitz Harmony

Ejer: Inger Berger

BIR GOLDEN– Bonett Bride King Of The Road

Ejer: Palle Rudebeck

BIM GOLDEN – Kiebitz´s Harmony

Ejer: Inger Berger

­